| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | CD15ED390JO3F |
| Capacitance | 39 pF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | CD15ED390JO3F |
| Capacitance | 39 pF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 11.4 x 4.3 x 9.1 mm |
| Dielectric Material Family | Mica |
| Series | CD15 |
| Tolerance | ±5% |
| Terminal Type | Radial |
| Lead Pitch | 5.9 mm |

Have a requirement?
Chat with us