| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | CD15FD471JO3F |
| Capacitance | 470 pF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | CD15FD471JO3F |
| Capacitance | 470 pF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 11.9 x 5.6 x 10.2 mm |
| Series | CD15 |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Pitch | 5.9 mm |

Have a requirement?
Chat with us