| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | CD15FD501FO3F |
| Capacitance | 500 pF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | CD15FD501FO3F |
| Capacitance | 500 pF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dielectric Material Family | Mica |
| Series | CD15 |
| Tolerance | ±1% |
| Terminal Type | Radial |

Have a requirement?
Chat with us