| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | CD19FD471JO3F |
| Capacitance | 470 pF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | CD19FD471JO3F |
| Capacitance | 470 pF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 16.3 x 5.1 x 13.0 mm |
| Dielectric Material Family | Mica |
| Series | CD19 |
| Tolerance | ±5% |
| Terminal Type | Radial |
| Lead Pitch | 8.7 mm |

Have a requirement?
Chat with us