| Package/Case | 0805 (2012M) |
| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | MC08CA050D-F |
| Capacitance | 5 pF |
| Voltage | 100 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Package/Case | 0805 (2012M) |
| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | MC08CA050D-F |
| Capacitance | 5 pF |
| Voltage | 100 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Terminal Type | SMT |
| Construction | Flat |
| Tolerance | ±0.5 pF |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 2 x 1.25 x 1.4 mm |
| Dielectric Material Family | Mica |
| Series | MC08 |

Have a requirement?
Chat with us