| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | MIN02-002EC680J-F |
| Capacitance | 68 pF |
| Voltage | 300 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Package/Case | 2 |
| Brand | Cornell-Dubilier |
| Part Number | MIN02-002EC680J-F |
| Capacitance | 68 pF |
| Voltage | 300 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Package/Case | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 0.312 x 0.207 x 0.125 mm |
| Dielectric Material Family | Mica, Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Series | MIN02 |
| Tolerance | ±5% |
| Terminal Type | SMT |
| Construction | Flat |

Have a requirement?
Chat with us