| Brand | Crystek |
| Part Number | CCLD-033-50-100.000 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Frequency Ageing | <1 (Every Year) ppm/yr, <3 (First Year) ppm/yr |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Brand | Crystek |
| Part Number | CCLD-033-50-100.000 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Frequency Ageing | <1 (Every Year) ppm/yr, <3 (First Year) ppm/yr |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Height | 1.8 mm |
| Length | 6.96 mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Maximum Symmetry | 0.55 |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Output Frequency | 161 MHz |
| Output Level | Differential LVDS |
| Package Type | SMD |
| Width | 4.9 mm |

Have a requirement?
Chat with us