| Brand | CTS |
| Part Number | 632L3I050M00000 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V dc |
| Brand | CTS |
| Part Number | 632L3I050M00000 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V dc |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Oscillator Type | Clock Oscillator |
| Output Frequency | 50 MHz |
| Output Level | HCMOS |
| Frequency Ageing | ±3 ppm/yr |
| Width | 2.5 mm |
| Package Type | SMD |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Height | 1 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Symmetry | 0.55 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.97 V dc |

Have a requirement?
Chat with us