| Brand | CTS |
| Part Number | CB3-3I-32M0000 |
| Load Capacitance | 50 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V dc |
| Brand | CTS |
| Part Number | CB3-3I-32M0000 |
| Load Capacitance | 50 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V dc |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Oscillator Type | Clock Oscillator |
| Output Frequency | 32 MHz |
| Output Level | HCMOS, TTL |
| Frequency Ageing | ±5 ppm/yr |
| Width | 5 mm |
| Package Type | SMD |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Height | 1.8 mm |
| Length | 7 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Symmetry | 0.55 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 V dc |

Have a requirement?
Chat with us