| Brand | Cypress |
| Part Number | CY62137FV30LL-45BVXI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Random Access Time | 45 ns |
| Memory Size | 2 Mbit |
| Brand | Cypress |
| Part Number | CY62137FV30LL-45BVXI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Random Access Time | 45 ns |
| Memory Size | 2 Mbit |
| Number of Bits per Word | 16 bit |
| Number of Words | 128K |
| Package Type | VFBGA |
| Address Bus Width | 16 bit |
| Pin Count | 48 |
| Dimensions | 6 x 8 x 0.81 mm |
| Low Power | Yes |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.2 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Organisation | 128K x 16 bit |

Have a requirement?
Chat with us