| Brand | Cypress |
| Part Number | CY62148ESL-55ZAXI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V, 5.5 V |
| Maximum Random Access Time | 55 ns |
| Memory Size | 4 Mbit |
| Brand | Cypress |
| Part Number | CY62148ESL-55ZAXI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V, 5.5 V |
| Maximum Random Access Time | 55 ns |
| Memory Size | 4 Mbit |
| Number of Bits per Word | 8 bit |
| Number of Words | 512K |
| Package Type | STSOP |
| Address Bus Width | 8 bit |
| Pin Count | 32 |
| Dimensions | 11.9 x 8.1 x 1.05 mm |
| Low Power | Yes |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.2 V, 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Organisation | 512K x 8 bit |

Have a requirement?
Chat with us