| Brand | Cypress |
| Part Number | CYUSB3012-BZXC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Rate | 5 Gbit/s |
| Number of Transceivers | 1 |
| Pin Count | 121 |
| Brand | Cypress |
| Part Number | CYUSB3012-BZXC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Rate | 5 Gbit/s |
| Number of Transceivers | 1 |
| Pin Count | 121 |
| Typical Single Supply Voltage | 1.15 → 1.25 V |
| Dimensions | 10 x 10 x 1.2 mm |
| ESD protection | Yes |
| Maximum Operating Temperature | 70°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Package Type | BGA |
| Power Supply Type | Single |

Have a requirement?
Chat with us