| Brand | Cypress |
| Part Number | S25FL064LABMFV010 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface Type | Quad-SPI |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Number of Words | 8 M |
| Brand | Cypress |
| Part Number | S25FL064LABMFV010 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface Type | Quad-SPI |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Number of Words | 8 M |
| Memory Size | 64 Mbit |
| Cell Type | NOR |
| Dimensions | 5.28 x 5.28 x 1.9 mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Bits per Word | 8 bit |
| Organisation | 8 M x 8 bit |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |

Have a requirement?
Chat with us