| Brand | Cypress |
| Part Number | S25FL512SAGBHB210 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface Type | CFI, Parallel, SPI |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 (Core) V, 3.6 (I/O) V |
| Number of Words | 64 M |
| Brand | Cypress |
| Part Number | S25FL512SAGBHB210 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface Type | CFI, Parallel, SPI |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 (Core) V, 3.6 (I/O) V |
| Number of Words | 64 M |
| Memory Size | 512 Mbit |
| Automotive Standard | AEC-Q100 |
| Cell Type | NOR |
| Dimensions | 8 x 6 x 1 mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65 (I/O) V, 2.7 (Core) V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Banks | 4 |
| Number of Bits per Word | 8 bit |
| Organisation | 64 M x 8 bit |
| Package Type | BGA |
| Pin Count | 24 |

Have a requirement?
Chat with us