| Brand | Diodes Zetex |
| Part Number | DMMT3904W-7-F |
| Transistor Type | NPN |
| Maximum Operating Frequency | 300 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 200 mW |
| Brand | Diodes Zetex |
| Part Number | DMMT3904W-7-F |
| Transistor Type | NPN |
| Maximum Operating Frequency | 300 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 200 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Dimensions | 2.2 x 1.35 x 1 mm |
| Maximum Base Emitter Saturation Voltage | 0.95 V |
| Maximum Collector Base Voltage | 60 V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 0.3 V |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 40 V |
| Maximum DC Collector Current | 200 mA |
| Maximum Emitter Base Voltage | 6 V |
| Minimum DC Current Gain | 30 |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Number of Elements per Chip | 2 |
| Package Type | SOT-363 (SC-88) |
| Transistor Configuration | Isolated |

Have a requirement?
Chat with us