| Brand | Diodes Zetex |
| Part Number | S3DB-13-F |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SMB |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Brand | Diodes Zetex |
| Part Number | S3DB-13-F |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SMB |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Diode Configuration | Single |
| Dimensions | 4.57 x 3.94 x 2.3 mm |
| Diode Technology | Silicon Junction |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |

Have a requirement?
Chat with us