


| Brand | EOS |
| Part Number | LFZ VC30NP15-I |
| Output Current | 2 A |
| Input Voltage | 90 → 264 V ac |
| Load Regulation | ±5% |
| Line Regulation | ±2% |
| Brand | EOS |
| Part Number | LFZ VC30NP15-I |
| Output Current | 2 A |
| Input Voltage | 90 → 264 V ac |
| Load Regulation | ±5% |
| Line Regulation | ±2% |
| Width | 43.5 mm |
| Depth | 35.7 mm |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Temperature | -10°C |
| Ripple And Noise | ±2% |
| Weight | 250 g |
| Length | 82 mm |
| Output Voltage | 15 V dc |
| Maximum Temperature | +40°C |
| Power Rating | 30 W |
| Type | Switched Mode Power Supply |
| Cable Length | 1.52 m |
| MTBF | 100000 h |
| Output Connector | Right Angle Jack |
| Plug Type | Australia/China, European Plug, UK, US/Japan |
| Standards Met | ErP Compliant |



Have a requirement?
Chat with us