| Brand | Epcos |
| Part Number | B32521C3224K000 |
| Capacitance | 220 nF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 160 V ac, 250 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B32521C3224K000 |
| Capacitance | 220 nF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 160 V ac, 250 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Series | B32521 |
| Lead Diameter | 0.6 mm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Dielectric | Polyester |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 5 x 11 x 13 mm |

Have a requirement?
Chat with us