| Brand | Epcos |
| Part Number | B32521C3474K000 |
| Capacitance | 470 nF |
| Voltage | 250 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B32521C3474K000 |
| Capacitance | 470 nF |
| Voltage | 250 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Dielectric Material Family | Polyethylene Terephthalate Polyester (PET) |
| Series | B32521 |
| Terminal Type | Radial |
| Lead Diameter | 0.6 mm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Dielectric | Polyester |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dissipation Factor | 15 % @ 10 kHz |
| Capacitor Family | Film |
| Dimensions | 13 x 6 x 12 mm |

Have a requirement?
Chat with us