| Brand | Epcos |
| Part Number | B32522C0105J000 |
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage | 63 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B32522C0105J000 |
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage | 63 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Dielectric Material Family | Polyethylene Terephthalate Polyester (PET) |
| Series | B32522 |
| Terminal Type | Radial |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 15 mm |
| Dielectric | Polyester |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dissipation Factor | 10 % @ 1 kHz |
| Capacitor Family | Film |
| Dimensions | 18 x 5 x 10.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us