| Brand | Epcos |
| Part Number | B32523Q3335J000 |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 160 V ac, 250 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B32523Q3335J000 |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 160 V ac, 250 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Series | B32523 |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Dielectric | PET |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 11 x 20.5 x 26.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us