| Brand | Epcos |
| Part Number | B32523Q8684J000 |
| Capacitance | 680 nF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 200 V ac, 630 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B32523Q8684J000 |
| Capacitance | 680 nF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 200 V ac, 630 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Series | B32523 |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Dielectric | PET |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 12 x 22 x 26.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us