


| Brand | Epcos |
| Part Number | B32524Q1226K000 |
| Capacitance | 22 µF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 63 V ac, 100 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B32524Q1226K000 |
| Capacitance | 22 µF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 63 V ac, 100 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Series | B32524 |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 27.5 mm |
| Dielectric | Polyester |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 13.5 x 23 x 31.5 mm |



Have a requirement?
Chat with us