| Brand | Epcos |
| Part Number | B32529C0104K289 |
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage | 63 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B32529C0104K289 |
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage | 63 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Dielectric Material Family | Polyethylene Terephthalate Polyester (PET) |
| Series | B32529 |
| Terminal Type | Radial |
| Lead Diameter | 0.5 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Insulation Resistance | 3750 mΩ |
| Dielectric | Polyester |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dissipation Factor | 30 % @ 100 kHz |
| Capacitor Family | Film |
| Dimensions | 7.3 x 2.5 x 6.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us