| Brand | Epcos |
| Part Number | B32933A3564K000 |
| Capacitance | 560 nF |
| Voltage | 305 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B32933A3564K000 |
| Capacitance | 560 nF |
| Voltage | 305 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Dielectric Material Family | Polyester |
| Series | B3293 |
| Terminal Type | Radial |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Depth | 10.5 |
| Dissipation Factor | 15 % @ 10 kHz, 8 % @ 1 kHz |
| Suppression Class | X2 |
| Capacitor Family | Film |
| Dimensions | 26.5 x 10.5 x 16.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us