

| Brand | Epcos |
| Part Number | B78108S1332K000 |
| Inductance | 3.3 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum DC Resistance | 290 mΩ |
| Maximum DC Current | 900 mA |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B78108S1332K000 |
| Inductance | 3.3 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum DC Resistance | 290 mΩ |
| Maximum DC Current | 900 mA |
| Dimensions | 4 (Dia.) x 11.5 mm |
| Series | BC |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±10% |
| Minimum Quality Factor | 60 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 115 MHz |


Have a requirement?
Chat with us