| Brand | Epcos |
| Part Number | B82111B0000C016 |
| Inductance | 3 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum DC Resistance | 6 mΩ |
| Maximum DC Current | 9 A |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B82111B0000C016 |
| Inductance | 3 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum DC Resistance | 6 mΩ |
| Maximum DC Current | 9 A |
| Dimensions | 7.5 (Dia.) x 29 mm |
| Series | B82111B |
| Core Material | Ferrite |
| Maximum Self Resonant Frequency | 220 MHz |

Have a requirement?
Chat with us