| Brand | Epcos |
| Part Number | B82141A1333K000 |
| Inductance | 33 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Maximum DC Resistance | 1.12 Ω |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B82141A1333K000 |
| Inductance | 33 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Maximum DC Resistance | 1.12 Ω |
| Maximum DC Current | 300 mA |
| Terminal Type | Axial Leaded |
| Minimum Operating Temperature | +20°C |
| Dimensions | 3 (Dia.) x 6.8 mm |
| Series | SBC |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Diameter | 0.6 mm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Minimum Quality Factor | 55 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 10 MHz |

Have a requirement?
Chat with us