| Brand | Epcos |
| Part Number | B82144F1107J000 |
| Inductance | 100 mH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Maximum DC Resistance | 490 Ω |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B82144F1107J000 |
| Inductance | 100 mH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Maximum DC Resistance | 490 Ω |
| Maximum DC Current | 20 mA |
| Terminal Type | Axial Leaded |
| Minimum Operating Temperature | +20°C |
| Dimensions | 6.5 (Dia.) x 9.2 mm |
| Series | LBC |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Minimum Quality Factor | 40 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 180 kHz |

Have a requirement?
Chat with us