| Brand | Epcos |
| Part Number | B82144F2682K000 |
| Inductance | 6.8 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Maximum DC Resistance | 95 mΩ |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B82144F2682K000 |
| Inductance | 6.8 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Maximum DC Resistance | 95 mΩ |
| Maximum DC Current | 2.75 A |
| Terminal Type | Axial Leaded |
| Dimensions | 6.5 x 11.5 mm |
| Series | B82144F2 |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Minimum Quality Factor | 50 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 40 MHz |

Have a requirement?
Chat with us