| Brand | Epcos |
| Part Number | B82721K2122N020 |
| Inductance | 6.8 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 280 mΩ |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B82721K2122N020 |
| Inductance | 6.8 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 280 mΩ |
| Maximum DC Current | 1.2 A |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 18.2 x 13.2 x 20.3 mm |
| Series | B82721A |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±30% |
| Lead Diameter | 0.7 mm |
| Lead Pitch | 10 mm, 15 mm |

Have a requirement?
Chat with us