

| Brand | Epcos |
| Part Number | B82723A2402N001 |
| Inductance | 2.7 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 60 mΩ |
| Maximum DC Current | 4 A |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B82723A2402N001 |
| Inductance | 2.7 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 60 mΩ |
| Maximum DC Current | 4 A |
| Dimensions | 28 x 27 x 16.8 mm |
| Series | B82721A |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±30% |
| Lead Pitch | 25 mm |


Have a requirement?
Chat with us