| Brand | Epcos |
| Part Number | B82726S2183N020 |
| Inductance | 1.3 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Maximum DC Resistance | 5 mΩ |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B82726S2183N020 |
| Inductance | 1.3 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Maximum DC Resistance | 5 mΩ |
| Maximum DC Current | 18 A |
| Terminal Type | PC Pin |
| Dimensions | 51 x 51 x 22 mm |
| Series | B82726S |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±30% |
| Lead Diameter | 1.8 mm |
| Lead Pitch | 41 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 10 kHz |

Have a requirement?
Chat with us