| Brand | Epcos |
| Part Number | B82726S6103N001 |
| Inductance | 2.2 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum DC Resistance | 12 mΩ |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B82726S6103N001 |
| Inductance | 2.2 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum DC Resistance | 12 mΩ |
| Maximum DC Current | 10 A |
| Terminal Type | PC Pin |
| Dimensions | 50 x 27.5 x 50 mm |
| Series | B82726S |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±30% |
| Lead Diameter | 1.6 mm |
| Lead Pitch | 18 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 10 kHz |

Have a requirement?
Chat with us