| Brand | Epcos |
| Part Number | B82731M2132A030 |
| Inductance | 6.8 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Maximum DC Resistance | 280 mΩ |
| Brand | Epcos |
| Part Number | B82731M2132A030 |
| Inductance | 6.8 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Maximum DC Resistance | 280 mΩ |
| Maximum DC Current | 1.3 A |
| Terminal Type | PC Pin |
| Dimensions | 21 x 15 x 20 mm |
| Series | B82731M |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | -30 → +50% |
| Lead Pitch | 12.5 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 10 kHz |

Have a requirement?
Chat with us