| Brand | Epson |
| Part Number | Q33519E40004212 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Brand | Epson |
| Part Number | Q33519E40004212 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Frequency Ageing | ±3 (First Year) ppm/yr |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Height | 1.05 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Maximum Symmetry | 0.55 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Output Frequency | 20 MHz |
| Output Level | CMOS |
| Package Type | SMD |
| Width | 2.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us