| Brand | Escorts |
| Model | Loadmax II |
| Capacity | 1980 kg |
| Gross Power | 76 hp |
| Maximum operating weight | 9000 kg |
| Loader Bucket Capacity | 1.2 cum |













| Ground Clearance | 390 mm |
| Max Dump Height | 3000 mm |
| Gross Power | 76 hp |
| Brand | Escorts |
| Model | Loadmax II |
| Capacity | 1980 kg |
| Maximum operating weight | 9000 kg |
| Loader Bucket Capacity | 1.2 cum |



Have a requirement?
Chat with us