| Brand | Euroquartz |
| Part Number | XO32050UITA-8.000 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.465 V |
| Brand | Euroquartz |
| Part Number | XO32050UITA-8.000 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.465 V |
| Frequency Ageing | ±5 ppm/yr |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Height | 0.95 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Symmetry | 45/55% |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3.135 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Output Frequency | 8 MHz |
| Output Level | HCMOS, LSTTL |
| Package Type | SMD |
| Width | 2.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us