| Brand | Euroquartz |
| Part Number | XO53050UITA-24.000 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Frequency Ageing | ±5 ppm/yr |
| Brand | Euroquartz |
| Part Number | XO53050UITA-24.000 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Frequency Ageing | ±5 ppm/yr |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Height | 1 mm |
| Length | 5 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Symmetry | 45/55% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Output Frequency | 24 MHz |
| Output Level | HCMOS, LSTTL |
| Package Type | SMD |
| Width | 3.2 mm |

Have a requirement?
Chat with us