| Tilling Width | 100 cm |
| Model Name/Number | Regular FKRTMG 100 |
| Number of Blades | 36 |
| Brand | Fieldking |
| Speed | Multi Speed |
| Overall Width | 3 feet |













| Tilling Width | 100 cm |
| Model Name/Number | Regular FKRTMG 100 |
| Number of Blades | 36 |
| Brand | Fieldking |
| Gear Box Overload Protection | Shear Bolt / Slip Clutch |
| Speed | Multi Speed |
| Overall Width | 3 feet |
| Side Transmission | Gear Drive |
| Tractor Power | 25-35 hp |
| Weight | 380 kg |
| Type of Blades | L / C / J |
| No. of Flanges | 4/4/6 |





Have a requirement?
Chat with us