| Tilling Width | 175 cm |
| Model Name/Number | Regular FKRTMG 175 |
| Number of Blades | 72 |
| Brand | Fieldking |
| Speed | Multi Speed |
| Overall Width | 6 feet |













| Tilling Width | 175 cm |
| Model Name/Number | Regular FKRTMG 175 |
| Number of Blades | 72 |
| Brand | Fieldking |
| Gear Box Overload Protection | Shear Bolt / Slip Clutch |
| Speed | Multi Speed |
| Overall Width | 6 feet |
| Side Transmission | Gear Drive |
| Weight | 470 kg |
| Tractor Power | 45~50 hp |
| Type of Blades | L / C / J |
| No. of Flanges | 7 / 7 / 12 |





Have a requirement?
Chat with us