

| Brand | Gennum |
| Part Number | GS2961-IBE3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Package Type | BGA |
| Brand | Gennum |
| Part Number | GS2961-IBE3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Package Type | BGA |
| Power Supply Type | Single |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.2 V, 1.8 V, 3.3 V |
| Dimensions | 11 x 11 x 10.7 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |


Have a requirement?
Chat with us