| Brand | Godrej |
| Capacity | 7 kg |
| Function Type | Semi Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | GWS 7002 PPC |
| Color | White & Red |













| Brand | Godrej |
| Capacity | 7 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | GWS 7002 PPC |
| Color | White & Red |
| Family Size | Family of 3 |
| Wash Program Types | Tri Roto Scrub |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Soak Technology | Yes |
| In-Built Water Heater | Yes |
| Spin Only | Yes |
| Detergent Mixer | Yes |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Function Type | Semi Automatic |





Have a requirement?
Chat with us