| Brand | Godrej |
| Capacity | 8.2 kg |
| Function Type | Semi Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | WS 820 PDL |
| Color | White |













| Brand | Godrej |
| Capacity | 8.2 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | WS 820 PDL |
| Color | White |
| Family Size | Large Family |
| Power Consumption | 520 W |
| Max Spin Speed | 650 RPM |
| Wash Program Types | Aquajet |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Soak Technology | Yes |
| Spin Only | Yes |
| Control Panel | Digital Display |
| Child Lock | No |
| Door Lock | No |
| Digital Display | No |
| Function Type | Semi Automatic |


Have a requirement?
Chat with us