



| Brand | Haier |
| Capacity | 7.2 kg |
| Function Type | Semi Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | XPB72-714D |
| Color | White & Maroon |













| Brand | Haier |
| Capacity | 7.2 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | XPB72-714D |
| Color | White & Maroon |
| Family Size | Family of 4 |
| Max Spin Speed | 800 RPM |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Wash Program Types | Bubble Wash |
| Detergent Mixer | Yes |
| Function Type | Semi Automatic |




Have a requirement?
Chat with us