




| Brand | Haier |
| Capacity | 8 kg |
| Function Type | Semi Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | HTW80-1159 |
| Color | White & Pink |













| Brand | Haier |
| Capacity | 8 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | HTW80-1159 |
| Color | White & Pink |
| Family Size | Family of 4 |
| Max Spin Speed | 1300 RPM |
| Power Consumption | 380 W |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Control Panel | Digital Display |
| Function Type | Semi Automatic |





Have a requirement?
Chat with us