| Brand | IFB |
| Capacity | 8.5 kg |
| Function Type | Fully Automatic |
| Loading Type | Front Load |
| Model | Executive Plus VX ID |
| Color | White |













| Brand | IFB |
| Capacity | 8.5 kg |
| Loading Type | Front Load |
| Model | Executive Plus VX ID |
| Color | White |
| Family Size | Large Family |
| Max Spin Speed | 1400 RPM |
| Power Consumption | 2250 W |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Wash Program Types | Triadic Pulsator Wash |
| Child Lock | Yes |
| Control Panel | LED Display Screen |
| Digital Display | Yes |
| Hot/Cold Water Inlet | Yes |
| Tub Material | Stainless Steel Tub |
| Function Type | Fully Automatic |




Have a requirement?
Chat with us