| Brand | Infineon |
| Part Number | ILD4001E6327HTSA1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Supply Current | 270 μA |
| Pin Count | 6 |
| Brand | Infineon |
| Part Number | ILD4001E6327HTSA1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Supply Current | 270 μA |
| Pin Count | 6 |
| Typical Operating Supply Voltage | 45 V Maximum |
| Current Accuracy | ±3% |
| Dimensions | 2.9 x 1.6 x 1 mm |
| Package Type | SC-74-6-4 |

Have a requirement?
Chat with us