| Brand | Intersil |
| Part Number | ISL28633FVZ-T7A |
| Maximum Input Offset Voltage | 10 µV |
| Minimum CMRR | 80 dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | TSSOP |
| Brand | Intersil |
| Part Number | ISL28633FVZ-T7A |
| Maximum Input Offset Voltage | 10 µV |
| Minimum CMRR | 80 dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | TSSOP |
| Pin Count | 14 |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Dimensions | 5 x 4.4 x 0.9 mm |
| Maximum Supply Current | 3.6 mA |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Power Supply Type | Dual, Single |
| Rail to Rail | Rail to Rail Input/Output |
| Typical Dual Supply Voltage | ±1.25 → ±2.75V |
| Typical Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Typical Single Supply Voltage | 2.5 → 5.5 V |





Have a requirement?
Chat with us