| Material Type | Iron |
| Model | Samrat 16 |
| Item Weight | 672 gm |
| Size | 300 x 150 x 20 mm |
| Number of Items in Pack | 1 |
| Crimping Range | 0.5 mm square to 16 mm square |
| Material Type | Iron |
| Model | Samrat 16 |
| Item Weight | 672 gm |
| Size | 300 x 150 x 20 mm |
| Number of Items in Pack | 1 |
| Crimping Range | 0.5 mm square to 16 mm square |
| Suitable Wire Type | Lux Crimpling |
| Package Quantity | 1 |
| Contents In The Box | 1x Crimping Tool |
| Product Type | compression tool |
| Color | Red |

Have a requirement?
Chat with us